Znak jednotky

Pravidla fóra
Pravidla fóra
Vítáme vás v našem fóru.
Můžete zde zanechat vzkaz pro ostatní, nebo s nimi diskutovat, jste ovšem vázáni podmínkou, že nebudete používat vulgární výrazy, výrazy hanobící skupinu obyvatel apod.
To, prosím, dodržujte i v diskuzích. Rovněž zde nesmíte používat spam.
Děkujeme za pochopení

Welcome to our forum.
You can leave a message for others or discuss with them.
You are of course bound by the condition that you do not use profanity, expressions defaming a group of residents, etc.
This, please observe the discussions. There also may not use spam.
Thank you for your understanding
Odpovědět
Admin
Administrátor
Příspěvky: 55
Registrován: pon, 10. dub. 2017 5:58:pm

Znak jednotky

Příspěvek od Admin »

Vysvětlení použitých symbolů a barev :

Znak vychází z nášivky 35. čs. střeleckého pluku Italských legií.


Štít tvoří šedá barva stejnokrojů italské armády z první světové války.

Černý sokol s čs. bikolórou ( nikoliv polskou - českou od středověku až po 1920 ) odkazuje na čepicový znak čs. legionářů v Itálii.

Fialová výšivka ČS pak odkazuje na rukávové označení čs. legionářů v Itálii. Znak ČS pak může být chápán i jako naše uznání Československé 1.republiky , která jej používala na hranicích a i jako připomenutí odboje proti fašismu.

Lem je převzat z tinktur současného štítu znaku města Plzně.
Admin
Administrátor
Příspěvky: 55
Registrován: pon, 10. dub. 2017 5:58:pm

Re: Znak jednotky

Příspěvek od Admin »

Ahoj Tomáši, protože se mi nedaří zaregistrovat, volím tuto formu svého hlasování:
volím sokola, který je odmítnut - tu tlustou "slepici". Je to to, co nosili "35" na čepicích. K tomu dole na znaku 35 bez podbarvení plzeňskými barvami a okolo znaku orámování barvami modrá, červená a bílá. Pozor, pokud se díváš na státní vlajku, která visí vertikálně, je správně bílá barva vždy vlevo!
Tak promiň, že jsem si nevybral dle předložených návrhů. S rogistrací to nějak vyvrbím. Zatím se nezadařilo.
S pozdravem Jirka
Admin
Administrátor
Příspěvky: 55
Registrován: pon, 10. dub. 2017 5:58:pm

Re: Znak jednotky

Příspěvek od Admin »

Zdravím,
možná že už to není aktuální ale na posledním setkání-cvičení IZS, jsem se s Tebou domlouval ohledně možnosti sehnání současného neoficiálním znaku na rukáv (pivovarská brána), jestli je tedy možnost sehnání byl bych moc rád za obojí provedení, děkuji Pavel

k novým návrhům ... jen že je škoda proč neprošla pivovarská brána ...
Admin
Administrátor
Příspěvky: 55
Registrován: pon, 10. dub. 2017 5:58:pm

Re: Znak jednotky

Příspěvek od Admin »

Tomáš: bude to trochu OT, ale taky bych rád ještě pořídil "pivovarskou bránu" v obojím provedení. Te za předpokladu, že to bude možné. Dále je možné z mé strany nechat vyrobit kšiltovky v podstate v jakékoliv barvě, kdy ve předu je česká vlajka a v zadu v oblouku nápis, např. CZECH REPUBLIC, PĚTATŘICATNÍCI, atd., cenu jsem co nejdříve dodám, pokud by byl zájem...
Admin
Administrátor
Příspěvky: 55
Registrován: pon, 10. dub. 2017 5:58:pm

Re: Znak jednotky

Příspěvek od Admin »

Ahoj všem ,
nejprve mi dovolte , abych Vám všem poděkoval za hlasování v anketě. Zde projevený názor je pro nás velmi důležitý , pro směrování finální verze znaku. Zároveň je to také podklad pro VHÚ , že tak to chce jednotka a ne jednotlivec. Takže ještě jednou díky.

K Vašim dotazům :

1)
Vzhledem k velké oblíbenosti znaků s bránou by neměl být žádný problém je stále neoficiálně používat s tím , že by se nosily na levém rukávu , kde je v AČR umístěna domovenka , vlajka a znak bývalé jednotky. Na pravou stranu pak patří nášivka AZ a znak jednotky.

Proto se budou tyto znaky s bránou vyrábět i nadále...Určitě jich vezmu několik i na cvičení.Doufám,že tam mi zaplatí i Ti , co již nášivku dostali , ale zatím nezaplatili...

2)
Kšiltovka je dobrá věc , sám o ní již delší dobu uvažuji. Typ výšivky se teprve zvažuje. Důležitá bude cena ( dej vědět co nejdříve).

Rovněž zvažuji možnost nových triček , zde je nutno počítat s tím , že se jedná o specialitu , která je vlastně " světový unikát" v malé sérii a proto je cena vyšší než u trička někde v tržnici ...
Také jsem získal nový zajímavý kontakt na práci s výšivkami , což by se v případě dobré zkušební série mohlo projevit na cenové relaci triček , nášivek i podobné jiné propagační činnosti vázané k naší jednotce.
Admin
Administrátor
Příspěvky: 55
Registrován: pon, 10. dub. 2017 5:58:pm

Re: Znak jednotky

Příspěvek od Admin »

Osobne jsem si pořídil kšiltovku v pískové žluté, kde ve předu je česká barva v "pouštních" barvách a vzadu vepsáno CZECH REPUBLIC. Stála, tuším, 120,-. Podobná cena
by asi byla třeba s českým lvem vpředu, ale nová nášivka by tu cenu zvedla, samozřejmě dle odebraných kusů...
Admin
Administrátor
Příspěvky: 55
Registrován: pon, 10. dub. 2017 5:58:pm

Re: Znak jednotky

Příspěvek od Admin »

Barva by byla ideální spíš černá,a odhaduji že by jsme se s cenou dostali tak na 200.I tak je to přijatelná cena.
Odpovědět